Новини

Михайло Віговський про користь електронного документообігу: береже гроші та природу

Михайло Віговський про користь електронного документообігу: береже гроші та природу

У сучасному світі, де проблеми зміни клімату та загрози для навколишнього середовища стають все більш актуальними, важливо знаходити способи робити наші щоденні дії більш сталими та екологічно чистими. І тут електронний документообіг може відіграти ключову роль. Про це під час презентації переваг технології електронного документообігу для українських підприємств різної форми власності 20 жовтня 2023 року розповів Михайло Віговський, член Наглядової ради Intecracy Group. Про це повідомляє сайт ТОВ "Айкюжн ІТ".

1. Зменшення використання паперу

Перехід на електронний документообіг може суттєво зменшити потребу в папері. Це, у свою чергу, знижує попит на вирубку лісів, що є важливим для біорізноманіття та як природних поглиначів вуглецю.

2. Зниження енергетичних витрат

Виробництво паперу, його переробка та утилізація потребують значних енергетичних витрат. Електронний документообіг дозволяє зекономити цю енергію, зменшуючи викиди CO2.

3. Зменшення витрат на транспортування

Традиційний документообіг потребує фізичного пересування документів між учасниками. Це не лише повільний процес, але й вимагає транспортних витрат. Електронний обіг усуває цю потребу, зменшуючи викиди, пов'язані з транспортними послугами.

4. Ефективність ресурсів

Електронні системи дозволяють зберігати величезні обсяги інформації на мінімальній фізичній площі. В порівнянні з архівами на паперових носіях це може значно зменшити потребу в приміщеннях та інших ресурсах.

5. Зменшення відходів

Паперові документи, особливо ті, що мають короткотермінову важливість, швидко стають відходами. Електронний документообіг зменшує кількість такого відходу, знижуючи потребу в їх утилізації.

«Екологічні переваги електронного документообігу очевидні. Він дозволяє компаніям не лише оптимізувати свої бізнес-процеси, але й робити свій вклад у боротьбу з екологічними проблемами, що стоять перед нашою планетою», — вважає Михайло Віговський.